გაკვეთილის თემა
|
ბავშთა უფლება
|
სწავლების საფეხური
|
მე 9- კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
კლასში არის
4 მოსწავლე
|
დრო/ხანგრძლივობა
|
45-წუთი
|
გაკვეთილების მიზნები და შედეგები
|
მიზნები
ქართული:
· ხმამაღლა და
გაბმით კითხვის დაუფლება.
· დაფიდან გადაწერის უნარის
გამომუშავება.
· თამაშებში მონაწილეობა
წესების დაცვით.
· მეტყველებისას შესაბამისი
ინტონაციის დაცვა .
ბუნება:
· ბალახოვანი მცენარის ორგანოების
ამოცნობა
· მინდვრის ზოგიერთი ყვავილის
ამოცნობა
· ესთეტიკური გემოვნების
განვითარება.
ხელოვნება:
· დაკვირვების
შედეგად მიღებული
შთაბეჭდილებების ასახვის უნარის განვითარება.
შედეგები
ქართ.
· მოსწავლეს
შეუძლია დაფიდან მარტივი წინადადებების გადაწერა.
· ქართ.
მოსწავლეს შეუძლია მოისმინოს და ადექვატურად აღიქვას მარტივი ინფორმაცია,
შეუძლია სწორად რეაგირება ნაცნობ სამეტყველო სიტუაციებში
· .ხმამაღლა
კითხულობს მარტივი წინადადებებით შედგენილ მცირე ზომის ტექსტებს.
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
u გაკვეთილი აქტუალურია იმ მხრივ, რომ ბავშვებს განუვითარდებათ მსჯელობის
უნარი, ანალიზის უნარი, ფანტაზიის უნარი, აიმაღლებენ ეკოლოგიურ ცნობიერებას,განუვითარდებათ
ესთეტიკური გემოვნება,დაეუფლებიან აპლიკაციის შექმნის უნარს, ჯგუფური მუშაობის
უნარებს
|
კავშირის საკნებთან
|
ყველა საკნებთან
|
ე.ს.გ. მისაღწევა შედეგები
|
მოსწავლეს
შეუძლია
ქართულის,
როგორც მეორე ენის
ბგერების,
ჟღერადობების,
ინტონაციების
სწორად
წარმოთქმა.
მოსმენა ქ.მ.V.1. მოსწავლეს
შეუძლია დიალოგის,
ინტერვიუს
გაგება.
კითხვაქ.მ.V.6. მოსწავლეს შეუძლია ღია
ბარათის, პირადი წერილის წაკითხვა და გაგება.
წერა ქ.მ.V.14. მოსწავლეს გამომუშავებული
აქვს წერის ელემენტარული უნარ-ჩვევები.
ლაპარაკი ქ.მ.V.20.
მოსწავლეს
გამომუშავებული
აქვს
მეტყველებისათვი
ს აუცილებელი
უნარ-ჩვევები.
სწავლის სწავლა ქ.მ.V.25. მოსწავლეს შეუძლია პროექტის
(მაგ., რეცეპტების
კრებული, მოსწავლეთა ნახატების/ნაკეთობების კატალოგი და სხვა) განხორციელების
ხელშესაწყობად მიმართოს სხვადასხვა სტრატეგიას.
|
წიონარე ცოდნა
|
u ადამიანმა წინასწარ უნდა იცოდეს,თუ როგორ მნიშვნელოვანი
და საჭიროა უფლება მისი ცხოვრებაში..ყველა ადამიანებს უნდა იცოდნენ მისი უფლებას
და პატივი სცეს ყველა იმ ადამიანის უფლებას, რომელიც ბავშვის აღზრდაში
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური
რესურსები
|
სახელმძღვანელოები. ასაწყობი მარცვლები. დაფა, ცარცი, ბუკები,
ელექტრონული რესურსი-სლაიდშოუ, წიგნები,თამაში ტექსტები მოსმენა
|
გაკვეთილის მსვლელობა საკლასო
მენეჯმენტი
|
მისალმება გაკვეთილს დავიწყებ
სამოტივაციო საუბრით.
გაკვეთილის გამოკითხვა და შეფასება-20
ახალი გაკვეთილის ახსნა 20-წ
დიალოდი 5წ
|
შეფასების საგანი და პროცედურა
|
მოსწავლეებს ვაფასებ შეფასების
რუბრიკის მიხედვით( D (დაბალი),C ( საშუალო ), B ( კარგი ) ან A ( საუკეთესო )
|
Wednesday, 29 June 2016
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment